Raków gra o wszystko! Dzisiaj mecz o być lub nie być

20231129 img 5113 1701284754 4754

Redakcja

30 listopada, 2023

Raków Częstochowa zagra dzisiaj przedostatni mecz fazy grupowej Ligi Europy. Mistrz Polski pojechał do austriackiego Grazu, żeby zmierzyć się z tamtejszym Sturmem. To nie tylko mecz o 3 punkty, ale o być lub nie być w europejskich pucharach w tym sezonie. 

Do tej pory Raków zdobył tylko 1 punkt w 4 meczach Ligi Europy. Zawdzięcza to remisowi wywalczonym "u siebie" na stadionie w Sosnowcu, kiedy medalikom udało się zatrzymać faworyzowany Sporting Lizbona. Według ekspertów Raków mógł ten mecz wygrać, ale zabrakło skuteczności.

Niestety rewanż w Lizbonie nie był już taki szczęśliwy. Dwa tygodnie temu mistrz Polski przegrał 2:1 i stracił szansę na awans do fazy pucharowej Ligi Europy.

Ale Raków może zająć jeszcze 3. miejsce w grupie i grać na wiosnę w fazie pucharowej Ligi Konferencji. Musi jednak wygrać dzisiaj ze Sturmem Graz. 

- To dla nas już 13. spotkanie w europejskich pucharach. Jestem przekonany o tym, że doświadczenie, które zbieramy w Europie zaprocentuje nie tylko w tym meczu, ale również w przyszłości. Dla całego klubu to doświadczenie jest ogromne - powiedział przed meczem trener Rakowa, Dawid Szwarga. Dokonał też porównania ze Sturmem, który już od kilku lat zbiera europejskie doświadczenie, które powoli - w ocenie Szwargi - zaczyna procentować.

W pierwszym meczu z austriackimi rywalami w Sosnowcu, Raków przegrał 0:1 po dosyć nudnym spotkaniu. Teraz szkoleniowiec medalików ma nadzieję na ciekawy mecz.

- Czeka nas ciekawe spotkanie. Dwóch drużyn, które dobrze czują się w fazach przejściowych, które czują momenty, kiedy trzeba grać progresywnie, do przodu - stwierdził Szwarga.

- Jesteśmy świadomi sytuacji, w której znajdujemy się w grupie. Zrobimy wszystko, żeby wygrać i zgarnąć 3 punkty - obiecał trener Rakowa.

Sturm zajmuje w grupie 3. miejsce i ma 4 punkty. Raków musi wygrać, żeby zachować szansę na awans do fazy pucharowej Ligi Konferencji. W przypadku zdobycia historycznych 3 punktów przez drużynę spod Jasnej Góry, o wszystkim zdecyduje mecz z Atalantą, który rozegrany zostanie 14 grudnia.  

fot. Raków Częstochowa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.6µg/m3 PM2.5: 10.0µg/m3