Raków Częstochowa rozpoczyna walkę w Lidze Europy!

RAKOWSZWARGA2

Redakcja

21 września, 2023

Cytując klasyka: nadszedł dzień dzisiejszy. Raków Częstochowa otwiera nowy rozdział w swojej historii. Już dzisiaj zadebiutuje w fazie grupowej europejskich pocharów.

Przypomnijmy. Po bardzo dobrej grze w eliminacji do Ligi Mistrzów i odpadnięciu po wyrównanym pojedynku w ostatniej fazie z FC Kopenhagą, Raków awansował automatycznie do fazy grupowej Ligi Europy. 

Po losowaniu mistrz Polski trafił do grupy D, gdzie o awans do fazy pucharowej powalczy z Atalantą, Sportingiem Lizbona i Sturmem Graz. Rywal z Włoch jest pierwszym przeciwnikiem Medalików.

- Czeka nas świetny dzień. Debiut Rakowa w fazie grupowej Europejskich Pucharów. Cieszymy się z faktu, że doszliśmy do fazy grupowej Ligi Europy. Będziemy mogli skonsumować dobrą grę w kwalifikacjach. Zdajemy sobie sprawę z klasy rywala, ale zdajemy sobie sprawę z naszych atutów. Nasi zawodnicy będą musieli godnie zaprezentować klub, pokazać nasze DNA - powiedział na konferencji przedmeczowej Dawid Szwarga, trener Rakowa Częstochowa.

Medaliki swój debiut w fazie grupowej europejskich pucharów zagrają dzisiaj na wyjeździe we włoskim Bergamo. Początek spotkania o godzinie 21:00. 

fot. screen Raków Częstochowa

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 31.1µg/m3 PM2.5: 25.4µg/m3