Radny Mysłowic zamierza kandydować na prezydenta miasta

Robertpatalag
Kastelik

Szymon Kastelik

21 grudnia, 2023

Po wyborach parlamentarnych coraz częściej zaczynamy myśleć o wyborach samorządowych! Zbliżają się coraz szybciej. Jak wygląda sytuacja w Mysłowicach? Wszystko wygląda na to, że radny Robert Patałąg przygotowuje się do boju o urząd prezydenta miasta. 

Robert Patałąg do 27 marca 2023 roku był przewodniczących klubu radnych PiS w Mysłowicach. Odszedł, bo jak wówczas pisał - Nie rozumiem pustego mariażu PiS z prezydentem Wójtowiczem, przez który nasze miasto stanęło w miejscu i przestało pełnić jakąkolwiek ważną rolę w województwie.

Patałąg już wtedy nie zgadzał się m.in. na przyjęty budżet, sposób pracy rady oraz sprzeciwia się działaniom podejmowanych przez prezydenta Dariusza Wójtowicza. Założył własny klub, do którego dołączyło czterech innych radnych, a wśród nich znalazł się były prezydent Mysłowic Edward Lasok. Tym samym przeszedł do opozycji wobec Wójtowicza i Prawa i Sprawiedliwości. Od tamtej pory przy współpracy z radnymi Koalicji Obywatelskiej, wprowadzał wiele zmian w pracy Rady, w tym zmianę przewodniczącego. 

Kandydat na prezydenta Mysłowic

Podobnie jak w marcu, tak jak teraz Robert Patałąg i reszta przeciwnych Wójtowiczowi radnych nie zgadza się na nowy projekt budżetu miasta. - Radni nie powinni przegłosować tego budżetu, bo jest źle skonstruowany - ocenia Patałąg i dodaje, że projekt finansów miasta na 2024 roku po raz pierwszy w historii został negatywnie oceniony przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Radny jako przykład wymienia m.in. kolejną próbę zadłużenia miasta obligacjami.

- Pan prezydent zachowuje się jak w grze Sin City. Jakby grał w wirtualna rzeczywistość - stwierdza Robert Patałąg, który nie ukrywa, że oczekuje na pozytywne zmiany na wiosnę 2024 roku. Najprawdopodobniej zamierza kandydować na urząd prezydenta miasta, ale jak podkreśla, wszystkie decyzje zapadną po nowym roku. 

- Nie ukrywam, że od jakiegoś czasu intensywnie rozmawiam z mieszkańcami, którzy namawiają mnie do tego. Notabene, koledzy z innych klubów radnych również mnie do tego namawiają. Jak będę miał zebraną drużynę, to wszystko ogłoszę. Do odważnych świat należy - zapowiada Patałąg. 

Według radnego, miastem powinien rządzić samorządowiec, a miejsce polityki jest w Warszawie. Podkreśla, że on już był w partii politycznej i nie zamierza do tego wracać. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.0µg/m3 PM2.5: 2.7µg/m3