Raciborscy policjanci w weekend ujawnili 8 pijanych kierowców

Pexels energepiccom 288476

Redakcja

12 września, 2022

"Wczorajsi" kierowcy niestety nadal są plagą na drogach. Tylko w ten weekend raciborscy policjanci ujawnili 8 pijanych kierowców. Niechlubnym rekordzistą był rowerzysta zatrzymany o godzinie 9:35 z 2 promilami alkoholu w organizmie.

Wielu kierowcom nadal wydaje się, że po kilku piwach mogą spokojnie wrócić samochodem do domu, lub co gorsza, mogą prowadzić rano, po obficie zakrapianej nocy. Niestety badania są tutaj bezlitosne - alkohol zaburza naszą ocenę sytuacji i wydłuża czas reakcji. Niestety mimo to, weekendowi kierowcy "po imprezie" nadal są plagą na Polskich drogach. 

Tylko w Raciborzu i okolicach policjanci w ten weekend ujawnili 8 nietrzeźwych kierowców. Niechlubny rekordzista to 62-letni rowerzysta, który został zatrzymany przez mundurowych z raciborskiej drogówki 9 września bieżącego roku około godziny 09:35 w Rudach na ulicy Rogera. Nieodpowiedzialny mężczyzna  to mieszkaniec powiatu raciborskiego. Po przebadaniu  w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.  Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.5µg/m3 PM2.5: 6.1µg/m3