Raciborscy policjanci spełnili marzenie chorego chłopca

Policja raciborz

Redakcja

12 kwietnia 2024

Marcel w przyszłości chce zostać policjantem, wczoraj odwiedził raciborską komendę. Mundurowi z Raciborza zorganizowali spotkanie z chłopcem, podczas którego miał okazję zobaczyć, jak wygląda praca policjantów. 

Marcel od stycznia 2023 roku choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Jego marzeniem jest w przyszłości zostać policjantem albo kucharzem. Jego mama opowiedziała historię Marcela Komendantowi podinsp. Markowi Ryszce, który bardzo szybko zorganizował wspólne spotkanie. 

Chłopczyk rozpoczął swoje spotkanie od wizyty w gabinecie Komendanta Powiatowego Policji w Raciborzu podinspektora Marka Ryszki, gdzie obdarował chłopca upominkami. Następnie nasi goście zwiedzili budynek komendy i miejsca, do których na co dzień nie mogą wchodzić osoby postronne. Chłopiec zobaczył policyjne wyposażenie oraz pojazdy, które każdego dnia patrolują ulice miasta, a nawet mógł zasiąść w jednym z radiowozów. Ogromną radość sprawiło mu oglądanie wnętrza służbowego samochodu, w którym chociaż przez chwilę mógł się poczuć jak prawdziwy policjant - relacjnuje policja. 

Policjanci życzą Marcelowi dużo zdrowia i siły w walce chorobą, czekając aż wstąpi w ich szeregi. My również dołączamy się do życzeń.

Policja w raciborzu

powiązane artykuły:

eskorta chorego dziecka do szpitala
Lokalne 24 stycznia 2023

Uwagę policjantów z częstochowskiej grupy SPEED zwróciło auto jadące ze znaczną prędkości

62 714915 g
Lokalne 9 lipca 2022

Zakończyła się charytatywna wyprawa rowerowa policjantów i strażnika miejskiego, którzy ruszyli w po

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

25 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.9µg/m3 PM2.5: 4.4µg/m3