Policjanci i strażnik miejski z Tychów na rowerowej wyprawie dla chorych dzieci

62 714915 g

Redakcja

9 lipca, 2022

Zakończyła się charytatywna wyprawa rowerowa policjantów i strażnika miejskiego, którzy ruszyli w ponad 500-kilometrową trasę rowerową, by pomóc chorym dzieciom.

W minioną środę "W drogę po Marzenia” onkologicznie chorych dzieci ruszyli policjanci z tyskiej komendy oraz funkcjonariusz straży miejskiej. Inicjatywa zakładała pokonanie ponad 500-kilometrowej trasy rowerowej prowadzącej aż do Warszawy. Przejazd był dla uczestników ogromnym wyzwaniem i zarazem niesamowitą przygodą.

Ponad 30 godzin jazdy rowerem doprowadziło ich pod sam Pałac Kultury w Warszawie. Funkcjonariusze swoim zaangażowaniem pokazali, że nie tylko lubią pomagać, ale też są miłośnikami sportu. Choć jeden z policjantów niemal na półmetku niestety musiał przerwać wyprawę z uwagi na kontuzję, to pozostali dotarli do samej stolicy. Mundurowi zaangażowali się w inicjatywę w czasie wolnym od służby. Funkcjonariusze wykazali się ogromną siłą charakteru i dobrym sercem wspierając dzieci - informuje tyska policja.

Każdy może się włączyć do zbiórki, by w ten sposób wesprzeć realizację ich marzeń. Wszystkim uczestnikom wyprawy serdecznie gratulujemy!

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.1µg/m3 PM2.5: 13.8µg/m3