Puzzle Kultury już w ten weekend w Wiśle

Puzzle Kultury 2021 6

Redakcja

11 sierpnia, 2022

W sobotę i niedzielę w Parku Kopczyńskiego, na Placu Hoffa i na wiślańskim deptaku pojawi się sztuka w niezliczonych odmianach – po raz czwarty w mieście organizowany jest Festiwal Sztuki Ulicznej Puzzle Kultury.

Festiwal Sztuki Ulicznej Puzzle Kultury ruszy już w sobotę, 13 sierpnia w samo południe i potrwa do niedzielnego popołudnia. Cała przestrzeń, w której będzie odbywał się festiwal, zostanie podzielona na kilka stref: Warsztatową, Ruchu, Muzyki na Żywo i Drzewo Opowieści – to tam działania artystów będą odbywały się niemal równolegle – każdy będzie mógł wybrać odpowiednią dla niego aktywność i wspólnie z artystami tworzyć Puzzle Kultury. 

Festiwal Puzzle Kultury stał się okazją do bliskich spotkań ze sztuką, improwizacją i działaniami animacyjnymi w przestrzeni miejskiej, gdzie sceną i miejscem akcji może być każdy fragment deptaka, trawnika i miejskiego skweru. Artyści nie patrzą z góry na widzów, nie są nieosiągalni, nie potrzebują reflektorów i potężnego nagłośnienia. Wszystko odbywa się tak po prostu między ludźmi i dla ludzi w interakcji z nimi za sprawą opowiadanych historii, muzyki, tańca, sztuk plastycznych, iluzji, animowanych działań, warsztatów, rękodzieła, flash mobów – mówi Szymon Pilch, organizator Puzzli Kultury. 

W ramach Puzzli Kultury w centrum Wisły pojawią się tancerze break dance, muzycy, piosenkarze, magicy, opowiadacze i wielu innych artystów, którzy przez dwa dni będą tworzyć piękną mozaikę sztuki. Każdy będzie mógł wziąć także udział w warsztatach – będzie można nauczyć się, jak upleść wianki, stworzyć bomby kwiatowe czy wziąć udział w wodnych warsztatach ekologicznych. 

- Są to dwa dni szczerej wymiany twórczych potencjałów, które inspirują i napędzają się wzajemnie tworząc rzeczy nie do przewidzenia i wykalkulowania. Każdy uczestnik (zarówno artysta jak i widz) jest elementem układanki, którą układamy na różne sposoby i ciekawi jesteśmy, jakie w tym roku stworzymy obrazy i wspomnienia – mówi Szymon Pilch. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.3µg/m3 PM2.5: 14.0µg/m3