Puchar Świata Szczyrk 2024. Zmiana organizacji ruchu kołowego i pieszego

fot. Centralny Ośrodek Sportu Ośrodek Przygotowań Olimpijskich

Redakcja

12 stycznia, 2024

Organizatorzy Pucharu Świata w skokach narciarskich informują, że w dniach 14-18 stycznia 2024, w związku z odbywającym się na terenie skoczni narciarskich i amfiteatru "Skalite" Pucharem Świata, nastąpi zmiana organizacji ruchu kołowego i pieszego na terenie okalającym obiekty. Zmiana spowoduje utrudnienia w ruchu.

W tym roku pierwszy raz w historii będzie można oglądać zmagania skoczków narciarskich w ramach Pucharu Świata w Szczyrku na Kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w dniach 16-17.01.2024. Mieszkańcy Szczyrku oraz przyjezdni muszą być przygotowani na zmiany organizacji ruchu w okolicach skoczni narciarskich i amfiteatru "Skalite".

Mieszkańcy posesji przy ul. Sportowej oraz Deptak nad Żylicą, które znajdą się w strefie zmiany organizacji ruchu, otrzymają wejściówki oraz wjazdówki. Upoważnią one mieszkańców do przejścia i przejazdu przez teren imprezy masowej wyznaczonymi wejściami i wjazdami (organizatorzy doręczą wejściówki i wjazdówki).

Droga wojewódzka nr 942 (główna ulica w Szczyrku) pozostaje przejezdna, bez zmian w organizacji ruchu.

Dodatkowo, ze względu na zapewnienie swobodnego dojazdu służb ratunkowych, organizatorzy proszą o nie parkowanie pojazdów na jezdni i poboczach ul. Sportowej i Deptak nad Żylicą.

powiązane artykuły:

Koleje slaskie do wisly
Lokalne 11 stycznia, 2024

Już w ten weekend, od 12 do 14 stycznia wielkie święto dla fanów skoków narciarskich – P

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.7µg/m3 PM2.5: 34.8µg/m3