Przyszedł odebrać samochód wykorzystany do przemytu nielegalnych migrantów

Sg

Redakcja

3 lutego, 2023

Do placówki straży granicznej w Bielsku-Białej zgłosił się cudzoziemiec. Chciał odebrać samochód, który kilka dni wcześniej został zarekwirowany. Pojazd był wykorzystany do przemytu nielegalnych migrantów.

Mężczyzna okazał strażnikom granicznym francuską kartę pobytu, której termin ważności upłynął oraz francuskie prawo jazdy. Funkcjonariusze stwierdzili również, że jego wizerunek różny się od wizerunku mężczyzny z fotografii na dokumentach. Straż graniczna za pośrednictwem Francuskiej Ambasady potwierdzili jego prawdziwą tożsamość.

- Okazało się, że Francuz pochodzenia algierskiego jest bratem mężczyzny, który kilka dni wcześniej został zatrzymany przez Straż Graniczną za zorganizowanie przekroczenia granicy RP wbrew przepisom ośmiu cudzoziemcom. Ponadto mężczyzna oświadczył, że przy pomocy dokumentów, którymi się posłużył (należących do jego brata) zamierzał odebrać samochód osobowy zabezpieczony przez Straż Graniczną w zawiązku z tym nielegalnym procederem - informuje straż graniczna.

"Francuz" usłyszał zarzut posłużenia się w trakcie legitymowania jako własnymi obcymi dokumentami, stwierdzającymi tożsamość innej osoby tj. o przestępstwo z art. 275 par. 1 k.k. Przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia w sprawie. Następnie dobrowolne poddał się odpowiedzialności karnej bez przeprowadzenia rozprawy sądowej i wyraził zgodę na zaproponowaną przez prokuratora karę w wymiarze 3000 złotych oraz pokrycie kosztów postępowania.


fot. Straż Graniczna

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 36.3µg/m3 PM2.5: 27.6µg/m3