Przystanek Rybnik-Paruszowiec czeka przebudowa

Railway rails g7529ca620 1920

Redakcja

26 grudnia, 2022

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na przebudowę przystanku Rybnik Paruszowiec. Podróżni korzystają już z przebudowanych peronów w Rybniku Niewiadomiu i Rybniku Niedobczycach. Zadania są realizowane w ramach „Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021–2025”. Wartość prac na terenie Rybnika to ok. 13 mln zł.

Obiekt będzie dostosowany do obsługi osób o ograniczonej możliwości poruszania się. W obrębie przystanku wymieniony będzie tor i elementy sieci trakcyjnej. Zakończenie prac planowane jest na koniec 2023 r.

PLK S.A. na przełomie listopada i grudnia zakończyły przebudowę dwóch przystanków: Rybnika Niewiadomia i Rybnika Niedobczyc na linii Rybnik - Racibórz. Mieszkańcy Rybnika mają zapewnione wygodniejsze podróże do Katowic i Raciborza.

W Rybniku Niewiadomiu prace objęły przebudowę peronu jednokrawędziowego oraz dobudowę drugiego. Zamontowano wiaty, ławki i oświetlenie. Orientację w podróży ułatwiają tablice informacyjne i czytelne oznakowanie. Osoby o ograniczonej możliwości poruszania się korzystają z pochylni. Perony są podwyższone, co ułatwia wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Na antypoślizgowej nawierzchni zastosowano ścieżki naprowadzające. Wymieniono też tory na długości peronów oraz dwa rozjazdy.

W Rybniku Niedobczycach pasażerowie korzystają z wygodnego peronu. Obiekt o długości 150 m ma zamontowano nową wiatę i oświetlenie oraz tablice informacyjne. Wymieniono też tor.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują zadania w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021–2025”. Wartość inwestycji w trzech lokalizacjach na terenie Rybnika to ok. 13 mln zł netto.


własne / mat. prasowy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 23.5µg/m3 PM2.5: 20.8µg/m3