Przy sosnowieckich szkołach powstaną trzy nowe hale sportowe

Nowe hale w sosnowcu

Redakcja

19 marca 2024

Jeszcze w tym roku społeczność trzech sosnowieckich szkół powinna się cieszyć z nowych, wielofunkcyjnych hal sportowych. Będzie to efekt realizacji wartego kilkanaście milionów złotych programu Olimpia.

Hale powstaną przy szkołach w Milowicach, Starym Sosnowcu oraz Klimontowie. 

- W każdej znajdzie się miejsce na wielofunkcyjne boisko o wymiarach pola gry 20 m x 40 m. Powstanie także zaplecze sanitarne - cieszy się Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Hala przy szkole podstawowej nr 12 przy ul. Baczyńskiego w Milowicach zostanie wybudowana nad obecnym boiskiem o nawierzchni poliuretanowej, które również zostanie wyremontowane. Taka nawierzchnia zostanie też zastosowana w pozostałych dwóch obiektach.

Budowa hal przy ZSO nr 3 (ul. Piłsudskiego, Stary Sosnowiec) oraz przy SP 25 w Klimontowie będzie nieco bardziej skomplikowana. W tych przypadkach wykonawca będzie najpierw musiał zlikwidować betonową nawierzchnię i w ich miejscu wybudować hale.

Elementem wyróżniającym inwestycje będą mobilne strzelnice laserowe (wirtualne) na minimum cztery stanowiska strzeleckie. Instalacje mają być możliwe do rozkładania i instalowania na samej hali na czas prowadzenia zajęć strzeleckich.

Na budowę hal miasto pozyskało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na kwotę prawie 7 mln zł. 

- Choć przetarg nie jest jeszcze rozstrzygnięty to już możemy mówić o sporym zainteresowaniu. Jeśli nie zdarzy się nadzwyczajnego to wszystko powinno się zamknąć w kwocie ok. 15 milionów złotych. Czyli miasto z własnego budżetu dołoży ok 8 mln zł - wyjaśnia prezydent Sosnowca.

powiązane artykuły:

PKM sosnowiec
Lokalne 8 marca 2024

Sosnowiecki PKM podpisał kolejną umowę na dostawę 10 nowych autobusów, które na drogi Zag

Las zagórski
Lokalne 20 lutego 2024

Ponad 14 ha Lasu Zagórskiego ze stawami Herbatka i Cioch będzie objęte ochroną. Trwają uz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.4µg/m3 PM2.5: 4.8µg/m3