Przezimuj staruszka. Bytomskie schronisko proponuje adopcje tymczasowe

Bytomskie schronisko

Redakcja

11 stycznia, 2024

Już po raz siódmy Bytomskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt organizuje akcję, która ma na celu znalezienie tymczasowych domów dla najstarszych podopiecznych miechowickiego przytuliska. Do otoczenia opieką jest około 40 psich seniorów. Pierwsze z czworonogów znalazły już swoich opiekunów.

Dla psich staruszków zima to trudny czas. Ujemne temperatury źle wpływają na kondycję i samopoczucie czworonożnych seniorów. Dlatego tak ważne jest zapewnienie im ciepłego, spokojnego miejsca.

- Nasza akcja skoncentrowana jest na ulokowaniu w domach tymczasowych najstarszych psiaków, które najbardziej potrzebują pomocy. W ciągu 7 lat dzięki tej akcji stały dom znalazło około 200 psów. Tylko w pojedynczych przypadkach pies wrócił z tymczasowego domu do schroniska. 95% znajduje ciepły, kochający dom - mówi Julia Kościelny z Bytomskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Jak zaznaczają pracownicy schroniska, starsze zwierzęta nie mają już tak dużego zapasu energii, wystarczają im krótkie przechadzki, nie potrzebują zbyt intensywnych zabaw, jednak szczególną uwagę należy poświęcić ich zdrowiu.

- Po wybraniu psa i rozmowie z pracownikiem schroniska, podpisujemy z tymczasową rodziną umowę na ściśle określony czas, w której zawarte są wszystkie warunki i zasady. Co więcej, przez cały czas trwania opieki tymczasowej pozostajemy w stałym kontakcie z opiekunem - mówi Julia Kościelny.

Akcja ma jeszcze jeden ważny aspekt - pozwala zebrać więcej informacji o zwierzęciu, co może ułatwić poszukiwania domu stałego.

- Do schroniska najczęściej trafiają psy z ulicy - nie znamy ich przeszłości, a informacje uzyskane od tymczasowych opiekunów bardzo pomagają w znalezieniu im domu. W przypadku problemów z zachowaniem psiaka zapewniamy możliwość bezpłatnej konsultacji z behawiorystą.

Akcja skierowana jest do osób, które liczą się z dodatkowymi obowiązkami, jak spacery, karmienie, pielęgnacja, a w razie potrzeby wizyta u weterynarza.

Więcej szczegółowych informacji na: www.schroniskobytom.pl oraz pod numerem telefonu: 32 395 21 75.

powiązane artykuły:

pexels
Lokalne 13 marca, 2023

Centrum Handlowe Auchan już niedługo rozpocznie akcję, która ma na celu pomóc zwierzakom

zbiórka dla chorzowskiego schroniska
Wiadomości 21 grudnia, 2022

Inflacja i kryzys ekonomiczny odbijają olbrzymie piętno na losie zwierząt. Koszty leczenia i utrz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3