Przerwy technologiczne w gliwickiej Palmiarni i na krytych pływalniach

IMG 20230531 M Foltyn

Redakcja

27 czerwca, 2023

Do 14 lipca potrwa przerwa technologiczna w gliwickiej Palmiarni. W tym czasie obiekt będzie niedostępny dla odwiedzających. Prace zaplanowano też przy tężni solankowej i na dwóch miejskich krytych pływalniach.

Jak informuje gliwicki magistrat, przerwy są konieczne i zaplanowane w najbardziej sprzyjającym czasie – w palmiarni latem, by nie szkodzić roślinom, a na basenach w czasie, gdy możliwe jest korzystanie z jeziora w Czechowicach, a wiele ludzi spędza urlop poza miastem.

Wszystkich zmartwionych chwilowym zamknięciem Palmiarni informujemy, że prace celowo zaplanowane zostały na najcieplejsze tygodnie – przez wzgląd na ciepłolubne rośliny centralne ogrzewanie w Palmiarni pracuje niemal przez cały rok, dlatego ważne jest, żeby prace związane z siecią grzewczą przeprowadzać w najcieplejsze dni roku - czytamy. 

Poza przeglądem i konserwacją sieci ciepłowniczej zaplanowano: malowanie części pomieszczeń pawilonu wejściowego, renowację drewnianych elementów w pawilonach ekspozycyjnych oraz przełożenie magistrali sieci wodociągowej. Palmiarnia znów będzie dostępna dla odwiedzających od 15 lipca.

Znacznie krócej, bo tylko 28 i 29 czerwca nieczynna będzie tężnia solankowa w lesie Komunalnym – przerwa spowodowana będzie wymianą solanki.

Przez całe wakacje nieczynna będzie pływalnia „Mewa” na Sikorniku. Zakres zaplanowanych prac jest znaczny: czyszczenie systemów wentylacji, klimatyzacji i obiegu wody, bieżące naprawy oraz konserwacja, a także remont pompy głównej.

Od 17 lipca do 31 sierpnia zamknięty będzie też „Olimpijczyk” na osiedlu Kopernika. W tym czasie odbędzie się malowanie, przegląd i konserwacja instalacji oraz bieżące naprawy.

Do dyspozycji mieszkańców w tym czasie dostępne są inne obiekty: Ośrodek Wypoczynkowy Czechowice, wodny plac zabaw w parku Chopina, a także kryta pływalnia „Delfin”. 

powiązane artykuły:

K Krzemiński P Wi K 2
Lokalne 26 czerwca, 2023

Nowe zdroje z wodą pitną pojawiły się w kolejnych lokalizacjach na terenie Gliwic. Tego

Hotel dla owadów
Lokalne 23 czerwca, 2023

Na Sikorniku zamontowano pięć hoteli dla owadów. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.1µg/m3 PM2.5: 3.9µg/m3