Gliwice: punkty z darmową wodą w kolejnych lokalizacjach

K Krzemiński P Wi K 2

Redakcja

26 czerwca, 2023

Nowe zdroje z wodą pitną pojawiły się w kolejnych lokalizacjach na terenie Gliwic. Tego lata „Gliwickiej z głębin” spróbujemy nie tylko na gliwickim Rynku, przy skwerze Doncaster, w okolicy Dworca PKP i w sąsiedztwie Areny Gliwice, ale także w parku Chopina i przy Centrum Przesiadkowym. Nowe urządzenia – oprócz poidełka dla spragnionych przechodniów – wyposażone są także w niższy kranik dla dzieci (park Chopina) oraz specjalną miskę dla czworonogów

Zgodnie z zapowiedziami Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji – w tym sezonie „Gliwickiej z głębin”, czyli wody z miejskich studni głębinowych zaczerpniemy także w dwóch kolejnych miejscach – w parku Chopina i w okolicy Centrum Przesiadkowego. Nowe urządzenia – zamiast kranu służącego do napełnienia własnego bidonu (jak w dotychczasowych lokalizacjach), wyposażone zostały w specjalne poidełka, dzięki którym spacerowicze będą mogli napić się wody bezpośrednio z urządzenia.

Zdrój miejski w parku Chopina – oprócz poidełka dla osób dorosłych, posiada także w niższe – dedykowane najmłodszym spacerowiczom, którzy – podobnie jak ich rodzice, szczególnie w upalne dni – powinni pamiętać o piciu wody.

Przy instalacji urządzeń nie zapomniano także o czworonogach, którym – ze względu na ich futro – upały doskwierają podwójnie. Z myślą o psach, kotach, gryzoniach i innych zwierzakach, podróżujących ze swoimi opiekunami, zdrój miejski zlokalizowany obok głównego budynku Centrum Przesiadkowego, wyposażony został w poidełko dla zwierząt.

Nowe ogólnodostępne stacje z wodą pitną – podobnie jak te otwarte w ubiegłym roku przy skwerze Doncaster, na gliwickim Rynku, w okolicy Areny Gliwice oraz w sąsiedztwie dworca PKP – będą czynne w sezonie letnim, przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

powiązane artykuły:

Hotel dla owadów
Lokalne 23 czerwca, 2023

Na Sikorniku zamontowano pięć hoteli dla owadów. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy

280 IP 00 XX VS A 04102 Wizualizacja zewnetrzna 2
Lokalne 20 czerwca, 2023

Miasto Zabrze zakończyło przygotowania do ogłoszenia przetargu na budowę nowego

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.4µg/m3 PM2.5: 8.1µg/m3