Przepraszam, czy tu biją? Aktorzy, prawnicy i policjanci w ringu [FOTO]

Plakat

Redakcja

24 listopada 2019

Widzieliście kultowy Fight Club? Chcecie zobaczyć to na żywo? Oczywiście w bardziej cywilizowanej formie – z kaskami, ochraniaczami na zęby i rękawicami bokserskimi? Takie rzeczy tylko dziś… w katowickim rondzie sztuki.

Ale to nie żaden spektakl, happening czy sztuka…tutaj krew, pot i łzy są prawdziwe.

Gale bokserskie odbywają się niemal każdego dnia…ale ta jest jedyna w swoim rodzaju. Przede wszystkim z uwagi na bokserów, którzy…nie są bokserami. Kim w takim razie? Naszymi kolegami z pracy. Szefami. Podwładnymi. Lekarzami. Jest tu emerytowany policjant, jest nauczyciel wychowania fizycznego, są także studenci… nawet takich kierunków jak prawo, czy medycyna.

Czytaj także: 06 Kleofas Katowice, to dopiero historia!

Spokojnie to także nie kabaret. Oni potrafią walczyć i mają cechy, który od zawsze królowały w ringu – upór i żelazną ambicję. Trenują po kilka razy w tygodniu. Większość z nich w katowickim klubie 06 Kleofas AZS AWF Katowice.

Trenuje po zajęciach, czasem po pracy. Zdarza mi się robić walkę z cieniem na środku ulicy. Boks pomaga mi się skoncentrować, poczuć własną siłę. Uwielbiam hartować swoje ciało, poprawiać wytrzymałość. Boks może Ci dać dużo. Zależy czego szukasz”

mówi Grzegorz Czmil, student kierunku Przedsiębiorczość i Finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym

Dziś skrzyżuje rękawice z… Zarządcą Targowisk Rudzkich. To twardy zawodnik, który bokserski debiut ma już za sobą.

Wielu z nas trudno zrozumieć co motywuje bokserów-amatorów. I czemu po pracy nie wolą pograć w tenisa albo pobiegać. Odpowiedź jest prosta – mało który sport gwarantuje taką dawkę adrenaliny.

Sam wysiłek który towarzyszy w ringu, wylany pot a poza tym stres i widownia to jest coś czego się nie zapomina. Ktoś kto raz spróbuje, zazwyczaj zostaje z boksem na dobre. Niekoniecznie jako zawodowy bokser”

mówi Damian Kuźma – trener i prezes klubu 06 AWF AZS Katowice

Emocje gwarantowane, te na trybunach i te między linami ringu. Otwarcie bram: 18.00. Restauracja Królestwo, Rondo Generała Ziętka 1.

Boksy3

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

24 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.5µg/m3 PM2.5: 4.0µg/m3