Przemycali narkotyki z Czech. Jastrzębscy policjancji zabezpieczyli kolejne 10 kg środków odurzających

45 730779

Redakcja

27 października, 2022

Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z jastrzębskiej komendy zabezpieczyli ponad 10 kilogramów środków narkotycznych. Jest to ciąg dalszy sprawy, która rozpoczęła się od kontroli drogowej w Jastrzębiu-Zdroju w czwartek (20 października 2022 roku). Wtedy to mundurowi zatrzymali 3 mężczyzn z 880 gramami zakazanego suszu, wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

To kolejny wątek, w prowadzonej przez policję sprawie, dotyczącej zatrzymanych w Jastrzębiu-Zdroju mężczyzn, którzy zajmowali się przemytem narkotyków z terenu Czech. O sprawie pisaliśmy TUTAJ.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wraz z dzielnicowym z jastrzębskiej komendy w toku dalszej pracy nad sprawą ustalili kolejny adres, gdzie mogą znajdować się ukryte narkotyki. Ich podejrzenia były słuszne.

W wyniku przeszukania posesji w Jastrzębiu-Zdroju zabezpieczyli ponad 10 kilogramów środków narkotycznych, między innymi Alfa-PiHP, metamfetamina, 4CMC, w tym prawie 3 tysiące w postaci tabletek”

podała kmp w jastrzębiu-zdroju. 

Narkotyki były ukryte w murowanej komorze wędzarni. W trakcie przeszukania ujawniono również rewolwer, kule ołowiane oraz dwa pojemniki nieokreślonej substancji, która została zabezpieczona przez policyjnych kontrterrorystów z Katowic.

Zatrzymani tydzień temu mężczyźni, to 2 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju oraz mieszkaniec powiatu mikołowskiego. Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty i zostali już tymczasowo aresztowani.

Teraz w związku z ujawnieniem kolejnych 10 kilogramów narkotyków, sprawcy muszą się liczyć z kolejnymi zarzutami.

 

Źródło: KMP w Jastrzębiu-Zdroju

45 730780

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 37.2µg/m3 PM2.5: 29.2µg/m3