Przekroczone stany ostrzegawcze i alarmowe na rzekach

Csm Image00009 4 37eb1f5c84

Redakcja

21 czerwca 2020

Blisko 200 razy interweniowali w ostatnich godzinach strażacy w woj. śląskim, walcząc ze skutkami intensywnych opadów i silnego wiatru – podała w niedzielę rzeczniczka śląskiej straży pożarnej młodsza brygadier Aneta Gołębiowska.

Wzrósł stan wody w rzekach. Stany alarmowe przekroczyła Odra w Krzyżanowicach i Chałupkach oraz Koszarawa na stacji pomiarowej Pewel Mała. Stany ostrzegawcze przekroczyły: Olza, Wisła, Brennica, Biała Wisełka, Żabniczanka, Soła, Odra, Ruda, Liswarta i Gostynia.

Od piątku obowiązuje ogłoszone przez wojewodę śląskiego pogotowie przeciwpowodziowe w 5 powiatach: bielskim, bieruńsko-lędzińskim, cieszyńskim, żywieckim i mieście Bielsko-Biała.

W sobotę w Bytomiu z powodu wysokiego poziomu wód gruntowych zalana została droga krajowa nr 94 w Bytomiu od ul. Andersa do ul. Racjonalizatorów. Policja zorganizowała objazd ul. Warszawską. Utrudnienia w ruchu trwały do godz. 21.

Najwięcej interwencji straż pożarna odnotowała w Lublińcu – 23, Tarnowskich Górach – 26 i Gliwicach – 22. 53 zdarzenia były związane z silnym wiatrem.(PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.7µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3