Przebudowa dwóch skrzyżowań w Tychach. Wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu

Jngvfdsfg

Redakcja

24 października, 2022

Dzisiaj (24.10.2022r.) ruszają prace na ul. Bocheńskiego w Tychach, gdzie wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Przebudowane będą dwa skrzyżowania, pierwsze z ul. Batorego i drugie z ul. Bohaterów Warszawy.

W godzinach szczytu komunikacyjnego ruch będzie kierowany wahadłowo przez uprawnionych pracowników. Roboty będą prowadzone etapami, przy zawężeniu jezdni do jednego pasa.

Podczas prac po zachodniej stronie ulicy Bocheńskiego, na ulicach Batorego i Bohaterów Warszawy zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy z dojazdem tylko do ul. Braterskiej (wjazd od strony ul. Bocheńskiego nie będzie możliwy). Tym samym wykluczona zostanie możliwości zatrzymania się wzdłuż krawędzi tych dróg, żeby zapewnić przejazd w obu kierunkach.

Z chwilą, gdy prace będą prowadzone po wschodniej stronie ulicy Bocheńskiego, nieczynny będzie wjazd na parking przy pralni, a dojazd do wschodniej strony ul. Bohaterów Warszawy odbywać się będzie od strony ul. Bibliotecznej.

Po przebudowie oba skrzyżowania będą miały wyniesione tarcze.

"Piesi będą mogli przejść przez ulicę w jednym poziomie, a kierowcy automatycznie będą musieli zwolnić, co naturalnie uspokoi ruch w rejonie przejść. To bardzo ważne, ponieważ plac Baczyńskiego cieszy się duża popularnością wśród mieszkańców" - tłumaczy Piotr Tarach, kierownik działu inżynierii ruchu Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

"To miejsce generuje wzmożony ruch pieszy, w tym także małych dzieci, które powinny być szczególnie chronione. Nowe rozwiązanie spowoduje, że kierowcy będą jechać wolniej i ostrożniej, ponieważ w każdej chwili będą spodziewać się konieczności ustąpienia pierwszeństwa pieszemu zbliżającemu się do przejścia. Zależy nam na stworzeniu takiego środowiska miejskiego, które jest bardziej przyjazne dla mieszkańców, a dodatkowo powoduje, że ulice są bezpieczniejsze"-dodaje Piotr Tarach.

Prace potrwają do końca listopada, a ich wartość to blisko 400 tys. zł. 

 

Źródło: UM Tychy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.3µg/m3 PM2.5: 6.8µg/m3