Próbował zabić swoją znajomą. Był poszukiwany

64 801525

Redakcja

29 lutego 2024

38-latek z Zabrza jest podejrzewany o to, że usiłował zabić swoją znajomą. Zaatakował ją nożem. W przeszłości był już karany, a w momencie popełnienia przestępstwa był poszukiwany. 

Do zdarzenia doszło w sobotę 24 lutego około 21.00 w jednym z hoteli na terenie Zabrza. Policjanci na miejscu zatrzymali 38-letniego mieszkańca miasta. Pokrzywdzona, po udzieleniu jej pomocy przez ratowników medycznych, została przetransportowana do szpitala. Obecnie jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Według wstępnych ustaleń, sprawcą był poszukiwany w celu odbycia kary roku więzienia. W przeszłości był już karany za przestępstwa z użyciem przemocy oraz kierowanie gróźb karalnych wobec pokrzywdzonej.

Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa. W poniedziałek zabrzański sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec wobec 38-latka 3-miesięcznego aresztu tymczasowego.

Śledczy ustalają motywy działania mężczyzny oraz szczegółowy przebieg zdarzenia. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.0µg/m3 PM2.5: 7.9µg/m3