Prezydent Zabrza Agnieszka Rupniewska zaprezentowała swoich zastępców

Zastepcy prezydenta zabrza

Redakcja

16 maja 2024

16 maja, podczas konferencji prasowej, prezydent Zabrza Agnieszka Rupniewska przedstawiła oficjalnie swoich zastępców. Na te ważne funkcje powołała Tomasza Olichwera, Przemysława Juroszka oraz Rafała Grygiela. 

TOMASZ OLICHWER - w kadencji 2018-2023 radny Rady Miasta reprezentujący Koalicję Obywatelską – Nowe Zabrze, w trakcie której był wiceprzewodniczącym komisji rewizyjnej oraz członkiem komisji kultury i dziedzictwa. Jego mandat wygasł w 2019 roku po tym, gdy w wyborach parlamentarnych uzyskał mandat posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej IX kadencji. Kandydował z okręgu gliwickiego, uzyskując 7837 głosów poparcia. W wyborach samorządowych 2024 roku został ponownie wybrany radnym w Zabrzu.

Urodził się w 1964 roku w Sosnowcu, posiada wykształcenie wyższe – jest absolwentem filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim. Ma ponad 25-letnie doświadczenie w zarządzaniu instytucjami kultury i samorządowymi w Zabrzu. Kierował Kinem „Roma” w Zabrzu, był również dyrektorem zabrzańskiego kina „Marzenie” i kina „Bajka” w Gliwicach.

PRZEMYSŁAW JUROSZEK - w kadencji 2018-2023 radny Rady Miasta reprezentujący Koalicję Obywatelską – Nowe Zabrze. Był wiceprzewodniczącym komisji gospodarki komunalnej i rozwoju miasta oraz członkiem komisji budżetu i inwestycji.

Urodził się w 1977 roku w Zabrzu, posiada wykształcenie wyższe. Zawodowo jest naczelnikiem Wydziału Komunalnego w Urzędzie Miejskim w Bytomiu.

RAFAŁ GRYGIEL - w kadencji 2018-2023 radny Rady Miasta reprezentujący Koalicję Obywatelską – Lepsze Zabrze. Zasiadał w komisji gospodarki komunalnej i rozwoju miasta oraz komisji oświaty.

Urodził się w 1976 roku w Zabrzu, posiada wykształcenie wyższe i jest absolwentem Politechniki Śląskiej. Swoją działalność naukową kontynuuje jako adiunkt w Katedrze Automatyki i Robotyki na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Jest przewodniczącym Rady Dzielnicy w Zabrzu-Osiedle Kotarbińskiego.

powiązane artykuły:

Rupniewskazabrze2
Lokalne 14 marca 2024

W środę przed Urzędem Miasta w Zabrzu kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta tego miasta

Zabrzanska strefa ekonomiczna
Biznes i gospodarka 19 kwietnia 2024

Poltech Sp. z o.o. – certyfikowany producent koszy zbrojeniowych do ścian oporowych oraz zbrojeń

Geopark Grzybowice
Lokalne 13 maja 2024

Kontakt z naturą działa kojąco, może poprawić nastrój, wzmocnić układ odpornościowy oraz pobudzić

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

26 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.1µg/m3 PM2.5: 4.5µg/m3