Prezydent Siemianowic Śląskich startuje do Sejmu z... Nowego Sącza

Rpiech
Kastelik

Szymon Kastelik

12 września 2023

Rafał Piech, lider Polska Jest Jedna, chce walczyć o Sejm. Kandyduje jako lider swojej listy, ale nie w okręgu obejmującym Siemianowice Śląskiej (tzw. katowickim), ale z Nowego Sącza. 

Polska Jest Jedna to zapoczątkowany przez prezydenta Siemianowic Śląskich, Rafała Piecha ruch w 2021 roku, który zdobył swoją popularność przez ogłoszenie walki z segregacją sanitarną. Sam prezydent Siemianowic mówił publicznie, że nie przyjął szczepionki przeciwko COVID-19. Piech zasłynął również tym, że "oddał" swoje miasto po opiekę Matki Bożej.

- Prawdziwa prawica - mówi o PJJ Rafał Piech. 

W 2023 roku Polska Jest Jednak oficjalnie została partią polityczną, a Rafał Piech ogłosił start w wyborach do Sejmu. Jak zapowiedział, tak też zrobił. W części okręgów (w tym w województwie śląskim) PKW zarejestrowała już listy wyborcze Polska Jest Jedna.

Do Sejmu kandyduje też oczywiście Rafał Piech. Ale nie będzie walczył o głosy w województwie śląskim! Bo chociaż Polska Jest Jedna ma swoją listę w okręgu nr 31 (który obejmuje Siemianowice Śląskie), to prezydent tego miasta kandyduje jako jedynka PJJ z... Nowego Sącza. 

Jeszcze 5 września Onet cytował m.in. przedstawiciela PJJ na Podhalu, który zapewniał, że Piech wystartuje na Śląsku. Jednak jak się okazało, prezydent Siemianowic Śląskich trafił na listę w okręgu nr 14, który obejmuje powiaty gorlicki, limanowski, nowosądecki, nowotarski, tatrzański i miasto Nowy Sącz. Piech znalazł się na pozycji nr 1 na liście Polska Jest Jedna.

fot. screen Rafał Piech

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

28 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.3µg/m3 PM2.5: 9.2µg/m3