Prezydent Raciborza Jacek Wojciechowicz powołał swoich zastępców

Wiceprezydenci raciborza

Redakcja

13 czerwca 2024

Na fotelach wiceprezydentów Raciborza z dniem 17 czerwca zasiądą Michał Kuliga i Małgorzata Rudnicka-Głowińska. Prezydent Jacek Wojciechowicz oficjalnie przedstawił swoich zastępców podczas wczorajszej konferencji prasowej na sali zegarowej w Urzędzie Miasta Racibórz.

Michał Kuliga, dotychczasowy Radny Rady Miasta Racibórz obejmie stanowisko I Zastępcy. Odpowiedzialny będzie m.in. za oświatę, rozwój, kulturę i turystykę.

– Michał Kuliga jest aktywnym radnym, uzyskał wśród radnych najwyższy wynik w tych wyborach. Ma wykształcenie wyższe pedagogiczne, jest wicedyrektorem MOW w Kuźni Raciborskiej. Osoba, która jest niezwykle aktywna, mająca bardzo dobry kontakt z mieszkańcami. Będzie się zajmował tzw. sferą miekką, czyli oświatą, opieką społeczną. Mówi, się, że jest to miękka sfera życia, nie gospodarcza, ale ona jest niezwykle ważna i niezwykle wrażliwa – powiedział podczas konferencji prezydent Jacek Wojciechowicz.

Małgorzata Rudnicka-Głowińska była do tej pory Naczelnikiem Wydziału Gospodarki Nieruchomościami w raciborskim urzędzie. Powołana na stanowisko II Zastępcy będzie nadzorować pion gospodarczy.

– Zdążyłem się zorientować po tym krótkim okresie pracy, że pani Małgorzata jest osobą bardzo kompetentną, dynamiczną i taką, która dobrze wpisuje się w koncepcję, którą chcę zrealizować w Raciborzu, czyli aktywnej polityki gospodarczej, aktywnego wychodzenia w stronę inwestorów, szukania szans dla Raciborza. Myślę, że się w tej funkcji sprawdzi – uzasadnił swój wybór prezydent.

powiązane artykuły:

Budowa Drogi Regionalnej Racibórz Pszczyna
Lokalne 8 lutego 2024

Na całym ponad 4-kilometrowym odcinku budowanej Drogi Regionalnej Racibórz - Pszczyna trwają inte

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.8µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3