Prezydent Mysłowic poparł oficjalnie premiera Mateusza Morawieckiego

Wojtowicz
Kastelik

Szymon Kastelik

8 października, 2023

- Moje barwy polityczne są inne, ale premier jest naszym przyjacielem i będziemy go wspierali do ostatniego dnia kampanii wyborczej - powiedział Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic, który oficjalnie poparł kandydaturę premiera Mateusza Morawieckiego do Sejmu. 

Prezydent Mysłowic Dariusz Wójtowicz, podobnie jak prezydent Jaworzna, publicznie wyraził swoje poparcie dla premiera Mateusza Morawieckiego oraz Prawa i Sprawiedliwości. Tuż po spotkaniu Morawieckiego w mysłowickim muzeum pożarnictwa, na scenę wyszedł Wójtowicz w towarzystwie kandydującego do Sejmu wiceprezydenta Mysłowic, Mateusza Targosia. 

Kiedy premier robił sobie zdjęcia z przybyłymi na spotkanie gośćmi, prezydent Mysłowic chwycił za mikrofon i wygłosił ważne oświadczenie. 

- Dzisiaj bardzo ważna informacja. Prezydent Miasta Mysłowice, Dariusz Wójtowic oświadcza, że udziela oficjalnego poparcia panu premierowi w obecnych wyborach. I Mysłowice będą głosowały z całych sił na premiera - powiedział Dariusz Wójtowicz. 

- Mam nadzieję, że znajdzie się więcej wśród samorządowców, prezydentów miast, które będą również pomagały, obojętnie na barwy politycznej - dodał prezydent Mysłowic.

W przeszłości prezydent Mysłowic był radnym wybieranym m.in. z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W 2021 roku już jako prezydent powołał na stanowisko swojego zastępcy działacza Prawa i Sprawiedliwości, Mateusza Targosia. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 32.4µg/m3 PM2.5: 26.3µg/m3