Prezydent Bytomia honorowym obywatelem ukraińskiego miasta

D4 N 0065 kopia

Redakcja

3 stycznia, 2024

Prezydent Mariusz Wołosz odebrał akt nadania i odznakę Honorowego Obywatela Miasta Drohobycza. To miasto partnerskie Bytomia. Śląskie miasto wraz z władzami samorządu pomagają Drohobyczowi od początku rosyjskiej inwazji. 

To wyróżnienie przyznane za szczególne zasługi prezydenta oraz wszystkich bytomian, którzy włączyli się w udzielanie pomocy humanitarnej Drohobyczowi. Bytom jako jedno z pierwszych miast ruszyło ze wsparciem dla Drohobycza po rosyjskiej inwazji. Do ukraińskiego miasta wysłano m.in. ambulans, medykamenty, generatory prądotwórcze, a także odzież i żywność, sprzęt gospodarstwa domowego czy materiały budowlane do budowy mieszkań dla przesiedleńców.

- Jestem wzruszony i dziękuję za tak ważne wyróżnienie. Odkąd nawiązaliśmy współpracę z Drohobyczem jesteśmy z wami. Wiemy, że w tym konflikcie ukraińscy żołnierze stają w obronie całego cywilizowanego świata i jego wartości. Jesteśmy wdzięczni za to bohaterstwo - mówił prezydent Mariusz Wołosz, podczas uroczystości nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Drohobycza.

Fundacja Petralana, która wspierała Bytom w udzielaniu pomocy humanitarnej Drohobyczowi, wyliczyła, że wartość pomocy osiągnęła ponad 300 tys. zł.

fot. UM Bytom

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.7µg/m3 PM2.5: 34.8µg/m3