Prezydent Andrzej Duda wziął udział w inauguracji roku akademickiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

008 Andrzej Duda Inauguracja Roku SUM 20231009 PK1 4556

Redakcja

10 października, 2023

Prezydent Polski Andrzej Duda wziął udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. - Życzę Państwu wielu sukcesów w nowym roku nauki, pracy dydaktycznej, doskonalenia umiejętności praktycznych i badań naukowych, a także składam serdeczne gratulacje z okazji jubileuszu – powiedział Prezydent w Katowicach.

Uroczysta inauguracja 75. roku akademickiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach odbyła się 9 października w Sali Audytoryjnej Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach. Gościem specjalnym wydarzenia był prezydent Polski, Andrzej Duda. 

– Cechą państwa prawdziwie nowoczesnego jest obecnie rozbudowana polityka społeczna, obejmująca też szeroko pojętą problematykę ochrony zdrowia i profilaktyki zdrowotnej – mówił Andrzej Duda w trakcie swojego przemówienia.

Prezydent Polski wykorzystał okazję, żeby przypomnieć o ile wzrosły nakłady na służbę zdrowia w Polsce. 

- Mogę dziś mówić o znacznym postępie, jaki dokonał się w polityce zdrowotnej naszego państwa w ostatnich latach. W 2015 r. wydatki publiczne na służbę zdrowia wynosiły prawie 80 mld zł, w 2023 r. to już jest 165 mld zł, co oznacza ponad dwukrotny wzrost – dodał w Katowicach prezydent Andrzej Duda. 

Mówił również o wprowadzeniu przez rząd PiS między innymi ustawy o narodowej strategii onkologicznej, Funduszu Medycznego oraz ustawy „Centra 75+”.


fot. Przemysław Keler KPRP

003 Andrzej Duda Inauguracja Roku SUM 20231009 PK1 4379

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 27.6µg/m3 PM2.5: 22.8µg/m3