Prezes JSW rozciął transparenty związkowców

PREZESJSWBANER

Redakcja

1 grudnia, 2023

Związkowcy Sierpnia 80wrócili pod siedzibę JSW. Rozwiesili "foliowe" transparenty, na których napisali m.in. "cudne tchórze" i "dość dojenia JSW". Pikieta i protest w starym stylu, ale takiej reakcji prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej nie spodziewał się nikt.

Otóż w piątkowy wczesny poranek prezes JSW Tomasz Cudny przed wejściem do siedziby spółki wziął nóż i... rozciął transparenty Sierpnia 80. W żaden sposób nie ukrywał swoich zamiarów. Nagranie z rozcinania zostało opublikowane nawet na fan page'u spółki.

Sierpień 80 obrócił całą sytuację w żart, a potem związkowcy rozwiesili kolejny transparent. Związkowcy od 2 dni protestują przy siedzibie JSW i oczekują na poważne rozmowy z zarządem.

Cudny tłumaczył swoje zachowanie tym, że banery utrudniały pracownikom wejście do budynku i stanowiły zagrożenie.

- To możecie Panowie wieszać u siebie - powiedział prezes JSW do związkowców. 

Żądania Sierpnia 80

Związkowcy z Sierpnia 80 ponownie chcą ustalenia konkretnych i sprawiedliwych zasad alokacji pracowników ze spółki córki JSW SiG do JSW. Od początku uważają, że aktualny system "awansu" jest nieuczciwy i kierują nim m.in. pracownicy związani z Solidarnością. 

Sierpień 80 chce też wyjaśnienia nieprawidłowości w całej grupie JSW oraz przyczyn tragedii w kopalniach Zofiówka i Pniówek. Bogusław Ziętek, lider Sierpnia 80, wystosował pismo do Borysa Budki. Pisze o tym, że kierowani przez niego związkowcy posiadają wiedze na temat nieprawidłowości w JSW. Ponadto Sierpień 80 apeluje o kontrolę NIK-u w całej grupie.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.6µg/m3 PM2.5: 10.0µg/m3