Prezes częstochowskiej spółki usłyszał prawie 300 zarzutów

Zlotowki

Redakcja

5 stycznia, 2024

49-latek, który w 2017 roku był prezesem jednej ze spółek handlowych z Częstochowy, usłyszał blisko 300 zarzutów. Śledczy oskarżają go o oszukanie licznych przedsiębiorstw na kwotę ponad miliona złotych.

Policjanci z mikołowskiego Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zajmowali się śledztwem w sprawie setek oszustw, jakich miał się dopuścić prezes jednej ze spółek handlowych z siedzibą w Częstochowie. Firma budowlana  od sierpnia do października 2017 roku miała wyłudzić różnego rodzaju towary i usługi od ponad setki innych przedsiębiorców.

-  Na liście wyłudzonego mienia znalazły się materiały budowlane, ich transport, posiłki dla pracowników, czy nawet badania z zakresu medycyny pracy. Ich łączna wartość to ponad milion złotych - relacjonuje policja.

49-letni mieszkaniec woj. małopolskiego, który był wówczas prezesem spółki, usłyszał 292 zarzutów oszustwa. Akt oskarżenia wpłynął do sądu w Mikołowie. 

Według policjantów mężczyzna miał wiedzę o fatalnej kondycji finansowej firmy, mimo to nadal zaciągał zobowiązania, a wniosek o upadłość przedsiębiorstwa złożył zdecydowanie za późno, czym narażał inne podmioty na pewne straty.

Oskarżony nie przyznał się do winy. Policjanci zabezpieczyli majątek 49-latka na kwotę 250 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.6µg/m3 PM2.5: 26.5µg/m3