Premier wybrał komisarza Rudy Śląskiej!

Csm Ruda Slaska flag 77cc26ac33

Redakcja

4 lipca 2022

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję w sprawie komisarza, który będzie pełnił funkcję Prezydenta Miasta Ruda Śląska do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego prezydenta. Został nim były zastępca śp. Grażyny Dziedzic.

Środowiska samorządowe, w tym Ruch "Tak! Dla Polski" oraz Związek Miast Polskich apelowały, żeby komisarzem do czasu przeprowadzenia przedterminowych wyborów w Rudzie Śląskiej został Krzysztof Mejer, czyli I Zastępca śp. Grażyny Dziedzic. Mejer w rozmowie z portalem Silesia24 potwierdził. że byłaby to najlepsza decyzja, ponieważ komisarz powinien znać miasto i jego aktualne problemy. Podobna praktyka miała miejsce m.in. w Gdańsku, gdzie po zabójstwie Pawła Adamowicza funkcję komisarza otrzymała Aleksandra Dulkiewicz.

Jednak władza centralna podjęła inną decyzję. Komisarzem Rudy Śląskiej został Jacek Morek, zastępca Grażyny Dziedzic... ale w latach 2010-2014. Był prezesem rudzkiego Aquadromu. Pracował również jako doradca zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej.

Morek komisarzem pozostanie do rozstrzygnięcia wyborów, które nastąpi we wrześniu. Swoje stanowisko będzie sprawował przez 2,5 miesiąca.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.8µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3