Premier Polski jako postać w brutalnej grze komputerowej

Tekken7

Redakcja

22 lutego 2021

Japońskie wydawnictwo gier komputerowych Bandai Namco zaskoczyło polskich graczy. W najnowszym rozszerzeniu hitu "Tekken 7" pojawi się nowa postać. Jest nią... polska pani premier.

"Tekken 7" to najnowsza część kultowej serii bijatyki. Został wydany w 2017 roku zarówno na PC, jak i na konsole. Sukcesywnie twórcy gry dodają do "Tekkena 7" kolejne DLC, czyli rozszerzenia, w których pojawią się nowe postacie. W niedzielę na oficjalnym kanale YT Bandai Namco opublikowało zapowiedź nowego wojownika, a raczej nowej wojowniczki. Jest nią Polka pełniąca funkcję Prezesa Rady Ministrów.

Najnowsza postać wychodzi z limuzyny i prowadzi rozmowę telefoniczną, podczas której mówi: "Muszę wygrać dla wszystkich Polaków". Dlaczego polska pani premier pojawi się w słynnej bijatyce? Katsuhiro Harada z Bandai Namco wyjaśnił, że po prostu w historii Polski kobiety obejmowały to ważne stanowisko i taki pomysł spodobał się twórcom. 

Nowa postać nie odwzorowuje ani Hanny Suchockiej, ani też Ewy Kopacz i Beaty Szydło. Fani gry odkryli podobieństwo do wyglądu Ciri, czyli postaci z Wiedźmina. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

25 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.7µg/m3 PM2.5: 4.2µg/m3