Premier Morawiecki z okazji Barbórki: Górnictwo jest kluczową gałęzią gospodarki

Morawieckiwegiel
Kastelik

Szymon Kastelik

3 grudnia, 2022

Zbliża się Barbórka, czyli jedno z najważniejszych świąt na Górnym Śląsku oraz w górnictwie. Jak co roku życzenia z tej okazji składają przedstawiciele władzy. Oczywiście nie osobiście, ale "na papierze". 

Życzenia z okazji Barbórki dla Polskiej Grupy Górniczej w formie listu napisał premier Mateusz Morawiecki. W piśmie szefa rządu nie brakuje stałych elementów: podziękowań górnikom za ich ciężką pracę oraz stwierdzeń, że Śląsk i górnictwo są ważne dla Polski.

Premier w życzeniach przypomina, że po epidemii COVID-19 wybuchła wojna w Ukrainie. - Pragnę w tym miejscu serdecznie podziękować Polskiej Grupie Górniczej, że w tym trudnym czasie stanęła na wysokości zadania, podejmując konieczne działania na rzecz zwiększenia produkcji i sprzedaży węgla opałowego dla sektora komunalno-bytowego. Jestem wdzięczny za Państwa odpowiedzialność i zaangażowanie w tej kwestii. Dzięki takiej postawie możemy skutecznie zabiegać o bezpieczeństwo energetyczne naszej Ojczyzny - napisał Morawiecki.

Prezes Rady Ministrów podkreśla w życzeniach, że górnictwo jest ważnym elementem polskie gospodarski. - Górnictwo jest kluczową gałęzią gospodarki, a Śląsk jest i pozostanie sercem przemysłowym Polski. Chcemy aby to serce biło jeszcze silniej, by region był miejscem, które wytyczy polskie ścieżki rozwoju na cały XXI wiek oraz stanie się technologiczną twarzą gospodarczego potencjału Polski, a zarazem kopalnią innowacji - czytamy w życzeniach premiera, który obiecuje, że polski rząd chce uczynić Śląsk "lepszym miejscem do życia".

- W tym świątecznym dniu Patronki Górników pragnę z całego serca podziękować wszystkim tworzącym rodzinę Polskiej Grupy Górniczej za wkład w rozwój całej branży górniczej. Wszystkich z nią związanych zapewniam o moim najwyższym szacunku. Państwa wiedza i doświadczenie są nie do przecenienia. Wszystkim przekazuję serdeczne barbórkowe gratulacje i składam życzenia wszelkiej pomyślności. Niech Święta Barbara otacza Was oraz Waszych bliskich swoją opieką. Szczęść Boże! - podsumowuje Morawiecki.fot. Kancelaria Premiera

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.7µg/m3 PM2.5: 10.8µg/m3