Prawie 25 tys. pielgrzymów przybyło na Jasną Górę

436627

Redakcja

28 sierpnia, 2023

Za nami jedna z najważniejszych uroczystości na Jasnej Górze, czyli święto ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Jak co roku do Częstochowy przybyło tysiące pielgrzymów z całej Polski.

Uroczystości ku czci Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze to nic innego jak odpust w jednym z najważniejszych ośrodków sakralnych w Polsce. Co roku na święto patronki Jasnej Góry przybywa do Częstochowy tysiące pielgrzymów.

Przed uroczystością odpustową Matki Bożej Częstochowskiej, od 18 do 25 VIII, w 83 pielgrzymkach pieszych na Jasną Górę przyszło blisko 23,5 tys. osób. To więcej niż rok temu. W wigilię uroczystości, 25 sierpnia, przybyły 42. pielgrzymki piesze. 

Największą pielgrzymka przybyła z Tarnowa:  prawie 5,5 tys. osób, z czego ponad 700 osób to młodzież. Do Jasnej Góry pątnicy przybywali też na rowerach, autokarami oraz... po raz 20. na rolkach. Wszystko po to, żeby wspólne celebrować swoją miłość do Maryi i powierzyć jej swoje problemy oraz prośby.

W sumie od maja, czyli od początku sezonu pielgrzymkowego, do 25 sierpnia na Jasną Górę we wszystkich rodzajach pielgrzymek uczestniczyło łącznie 85 548 osób.

fot. Biuro prasowe Jasnej Góry

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.8µg/m3 PM2.5: 9.2µg/m3