Pożar w Warszowicach został opanowany

Csm straz 01 39001442d8

Redakcja

23 kwietnia 2021

Wczoraj wieczorem po blisko dwóch godzinach od zgłoszenia strażacy opanowali pożar dwóch budynków w miejscowości Warszowice w pow. pszczyńskim. Ze względu na działania gaśnicze zablokowana pozostawała pobliska droga krajowa nr 81 - wiślanka.

Jak poinformowała rzeczniczka komendanta śląskiej straży pożarnej młodsza brygadier Aneta Gołębiowska, zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego i gospodarczego napłynęło do strażaków o godz. 20.17. Na miejsce ściągnięto łącznie 16. zastępów straży pożarnej.

Pożar rozprzestrzenił się z budynku gospodarczego na poddasze budynku mieszkalnego, jednopiętrowego. Spaleniu uległ w całości dach budynku gospodarczego oraz nadpalony został dach na budynku mieszkalnym przybudowanym do części gospodarczej”

relacjonowała rzeczniczka.

Jak podała, cztery osoby, wśród nich dwoje dzieci, opuściły budynek mieszkalny przed przybyciem straży pożarnej. Po godz. 22. sytuacja została opanowana. Ze względu na prowadzone działania zablokowana pozostawała droga krajowa nr 81. Miejsce to można ominąć m.in. drogami lokalnymi przez Pawłowice, Pniówek, Krzyżowice i Żory.(PAP)

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.6µg/m3 PM2.5: 14.6µg/m3