Pożar dachu kościoła w Sosnowcu. Proboszcz parafii: "Proszę o modlitwę"

347288589 580926927555518 623817241478489103 n

Redakcja

22 czerwca, 2023

Przez kilak godzin strażacy walczyli z pożarem dachu kościoła parafii św. Floriana w Sosnowcu. Ogień zniszczył m.in. instalację fotowoltaiczną. Straty mogą wynieść wiele tysięcy złotych. - Z ulgą przyjąłem wiadomość, że nikt fizycznie przy tym nie ucierpiał - informuje proboszcz parafii. 

Do zdarzenia doszło przy ul. Bora Komorowskiego w Sosnowcu. Na dachu kościoła parafii św. Floriana wybuchł pożar. Zawiadomienie do służ wpłynęło po godzinie 14:00.

Na miejscu pracowało kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej. Zamknięta została pobliska droga.  Gęsty dym był widoczny z wielu metrów. Sytuacja była na tyle poważna, że na dachu kościoła znajduje się instalacja fotowoltaiczna. Na razie nie wiadomo, czy to z jej powodu wybuchł pożar. Znaczna część paneli uległa uszkodzeniu. 

Brak informacji o ewakuacji/poszkodowanych. O godz. 21:23 sytuacja została opanowana przez straż pożarną. Trwa dogaszanie zarzewi ognia oraz schładzanie dachu przez zastępy PSP. Komunikat w sprawie pożaru wydał proboszcz parafii.

- Dziękuję księżom wikariuszom i parafianom za zabezpieczenie Najświętszego Sakramentu i wyposażenia zakrystii. Dziękuję także Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej, Powiatowemu Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Sosnowiec, Pogotowiu Ratunkowemu, które to służby ofiarnie włączyły się w akcję ratowniczą. Dziękuję też Biskupowi Diecezjalnemu Grzegorzowi Kaszkowi za zainteresowanie i wsparcie. Dalsze działania zmierzające do naprawy zniszczeń będą podejmowane w porozumieniu z Kurią Diecezjalną. Całą sprawę powierzam Miłosiernemu Bogu i ludziom dobrej woli. Niech ta tragedia jeszcze bardziej zjednoczy naszą parafialną wspólnotę. Proszę o modlitwę - czytamy w komunikacie księdza Andrzeja Mroza.

fot. KM PSP Sosnowiec

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.0µg/m3 PM2.5: 11.0µg/m3