Powitaj jesień z Górnośląskimi Kolejami Wąskotorowymi

Kolej Waskotorowa

Redakcja

29 września 2022

Jeszcze w oddali słychać echo „Industriady”, która po raz kolejny udowodniła, jaką sympatią cieszą się Górnośląskie Koleje Wąskotorowe, a już członkowie Stowarzyszenia przygotowali dla miłośników GKW kolejne atrakcje.

Górnośląskie Koleje Wąskotorowe to jedna z największych atrakcji turystycznych w naszym regionie oraz jeden z najważniejszych elementów Szlaku Zabytków Techniki. Można nimi dojechać do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, Rezerwatu „Segiet” w Bytomiu - Suchej Górze oraz nad Zalew Nakło - Chechło. 

W sobotę i niedzielę /1 i 2 października/ Członkowie Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych zapraszają na stację Bytom Karb Wąskotorowy oraz do przejażdżki na trasie Bytom Wąskotorowy - Bytom Sucha Góra. Pierwszy kurs ze stacji Bytom Wąskotorowy o godz. 10.10.

Na uczestników czekać będą także inne atrakcje, jak przejażdżkę drezyną, zwiedzanie z przewodnikiem stacji,  Izby Tradycji z budynkiem nastawni oraz tzw. Salonki z 1912 roku. Na smakoszy czekać będzie stoisko gastronomiczne z jedzeniem „z kotła” zaś w sklepiku z pamiątkami będzie można zakupić m.in. magnesy pozwalające ułożyć na lodówce cały skład pociągu Górnośląskich Kolei Wąskotorowych.

Kursy na trasie Bytom Wąskotorowy - Bytom Karb Wąskotorowy prowadzone będą lokomotywą spalinową, zaś na odcinku Bytom Karb Wąskotorowy - Bytom Sucha Góra pociąg będzie prowadzony parowozem „Ryś”.

Frefdsasdew

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.0µg/m3 PM2.5: 2.7µg/m3