Powiedział na lotnisku w Pyrzowicach, że w bagażu ma granat

1280px Pyrzowice Katowice Airport noc 1

Redakcja

8 stycznia, 2023

48-letni Polak trakcie odprawy biletowo – bagażowej powiedział, że ma w bagażu granat. Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych wkroczyli do akcji. 

3 stycznia 48-letni Polak chciał lecieć do Norwegii. Podczas odprawy biletowo – bagażowej powiedział, że ma w bagażu granat.  Funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych sprawdzili 48-letniego mężczyznę oraz jego bagaż pod kątem bezpieczeństwa.

Straż Graniczna traktuje bardzo poważnie wszelkiego rodzaju zgłoszenia o podłożeniu bomby, jak również żarty dotyczące rzekomego posiadania przez podróżnych w bagażu materiałów wybuchowych, które są następnie skrupulatnie weryfikowane. Konsekwencją nieprzemyślanych działań może być nałożenie na osobę mandatu karnego, utrata biletu lotniczego, zatrzymanie, jak również zarzuty prokuratorskie - informuje straż graniczna. 

Mężczyzna swoim zachowaniem popełnił wykroczenie z art. 210 ust. 1 pkt 5a Ustawy Prawo Lotnicze, za co został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Oprócz tego odmówiono mu wstępu na pokład samolotu lecącego do Norwegii.


fot. Katowice AIrport

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.3µg/m3 PM2.5: 14.0µg/m3