Powiat częstochowski: nie posiadał maseczki, w trakcie legitymowania znaleźli przy nim narkotyki

Hdljfmslfjm

Redakcja

11 stycznia, 2022

Policjanci z Poczesnej zatrzymali 28-latka, który na terenie jednej z galerii handlowych nie posiadał maseczki zakrywającej usta i nos, a w trakcie legitymowania mundurowi znaleźli przy nim narkotyki. W miejscu zamieszkania ujawnili kolejne porcje dilerskie białego proszku i zielonego suszu.

Do zdarzenia doszło podczas realizowania zadań związanych z ograniczaniem rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa przez policjantów z Poczesnej. Na terenie jednej z galerii handlowych funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który nie realizował obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką. Podczas legitymowania uwagę policjantów przyciągnął biały proszek widoczny na dokumentach sprawcy wykroczenia.

Test potwierdził przypuszczenia stróżów prawa - 28-letni mieszkaniec Częstochowy posiadał przy sobie amfetaminę.

Razem z zatrzymanym udali się do jego miejsca zamieszkania, gdzie ujawnili kolejne porcje białego proszku i zielonego suszu. Łącznie mundurowi zabezpieczyli ponad 25 działek dilerskich amfetaminy i marihuany.

28-latek za brak maseczki został ukarany mandatem karnym, a za posiadanie środków odurzających usłyszał zarzuty. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KMP w Częstochowie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 56.3µg/m3 PM2.5: 50.4µg/m3