Park w piekarskich Brzezinach gotowy

Brzeziny park gotowy8

Redakcja

11 stycznia, 2022

Zakończyły się prace przy kompleksowej modernizacji parku w Brzezinach Śląskich. Łączny koszt inwestycji realizowanej z Budżetu Obywatelskiego to 937.000 zł. Powstały nowe alejki, oświetlenie, wybieg dla psów, altanki do grillowania, plac zabaw oraz elementy małej architektury.

W odnowionym parku powstały dwie altanki z możliwością grillowania i zrobienia ogniska. Nowe ścieżki i oświetlenie pozwolą na pełne wykorzystanie parku.

Pomyślano też o czworonogach, dlatego w parku powstał – czwarty już  w mieście – wybieg do zabaw z psem. W ramach inwestycji powstał też park liniowy w klimacie jurajskim. Nie zabrakło także stołu do ping-ponga i piłkarzyków.

Niebawem zrealizowany zostanie też ostatni, dodatkowy etap, czyli tzw. park kieszonkowy – miejsce wypoczynku z leżankami, hamakami i wyróżniającymi się drzewami ozdobnymi.

Pojawiły się także nowe nasadzenia drzew i krzewów, teraz tylko potrzeba czasu i wiosny, aby park się zazielenił. Odnowiony park w Brzezinach na pewno stanie się chętnie odwiedzanym miejscem przez mieszkańców piekarskiej dzielnicy.

 

Źródło: UM Piekary Śląskie

Brzeziny park gotowy2

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.5µg/m3 PM2.5: 11.5µg/m3