Poważny wypadek w Rudzie Śląskiej. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe wylądowało... na cmentarzu [FOTO]

Helikopter lpr ruda slaska

Redakcja

3 września 2021

W piątek około godziny 18:00 doszło do bardzo poważnego wypadku doszło na ul. Karola Goduli w Rudzie Śląskiej.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej st. kpt. Mariusz Kita powiedział, że w wyniku zderzenia ciężarówki z samochodem osobowym dwie osoby z osobówki zostały poszkodowane. Jedna z nich była uwalniania z użyciem ciężkiego sprzętu hydraulicznego. Na miejscu lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak poszkodowani z wypadku zostali zabrani przez zespół ratownictwa medycznego z karetki pogotowia.

Jak poinformował naszą redakcję czytelnik Denis Warmuła jedna z osób podróżujących samochodem osobowym wyszła o własnych siłach. Druga była najpierw przytomna, później straciła przytomność i była reanimowana w trakcie przewozu karetką do szpitala.

Informacje o zdarzeniu można znaleźć na Facebookowej grupie "Fejsowe CB Radio! Śląsk".

AKTUALIZACJA - GODZINA 21:39

Droga jest już przejezdna. Według nieoficjalnych informacji samochodem osobowym podróżowało starsze małżeństwo. Kierowca najprawdopodobniej zasłabł, w wyniku czego zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z ciężarówką. Mężczyzna znajduje się w szpitalu w stanie ciężkim.

 

 

Źródło: własne / info: Denis Warmuła / KM PSP w Rudzie Śląskiej

241188805 4409705995763283 5843420742469861436 n

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.4µg/m3 PM2.5: 5.8µg/m3