Poważny wypadek na A1! Samochód osobowy dachował po zderzeniu z ciężarówką

47 739169

Redakcja

21 grudnia, 2022

We wtorek, 20 grudnia po godzinie 14:00 doszło do poważnego wypadku na A1. Dachował samochód osobowy. Trzy osoby zostały poszkodowane. 


Do wypadku doszło na 428 km autostrady A1 w kierunku Łodzi przed węzłem Częstochowa Jasna Góra, w powiecie kłobuckim. W zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy: ciężarówka marki Mercedes i osobówka marki Fiat.  Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że w rejonie węzła autostradowego doszło do bocznego zderzenia obu pojazdów, po którym osobowy Fiat dachował.

Mercedesem kierował 50-letni mieszkaniec województwa łódzkiego, natomiast Fiatem kierował 30-latek, również mieszkaniec województwa łódzkiego. Kierowcy samochodów byli trzeźwi. Poza kierowcą, Fiatem podróżowało jeszcze dwóch pasażerów. Po zdarzeniu wszystkie osoby jadące samochodem osobowym zostały zabrane do częstochowskiego szpitala, przy czym jeden z pasażerów znajdował się w ciężkim stanie.

- Dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku, będą wyjaśniane w toczącym się postępowaniu, podczas którego kryminalni między innymi skorzystają z opinii biegłych z zakresu badania stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Częstochowie - informuje policja.

Na czas wykonywania policyjnych czynności, autostrada A1 była całkowicie zablokowana, natomiast policjanci wyznaczyli objazdy przez węzeł Częstochowa Blachownia. Ruch jednym pasem na autostradzie został przywrócony około godziny 17.30, natomiast dwa pasy były przejezdne od godziny 18.30.


Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 16.5µg/m3 PM2.5: 15.1µg/m3