Potrąciła dziecko na pasach i uciekła z miejsca wypadku. Rybniczanka była pod wpływem alkoholu

57 695132

Redakcja

25 lutego, 2022

Śledczy z rybnickiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na ulicy Rejewskiego w Rybniku. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że 59-latka potrąciła na oznakowanym przejściu dla pieszych 6-latka i uciekła z miejsca wypadku.

Do wypadku doszło wczoraj, około godziny 15.40, na ulicy Rejewskiego w Rybniku. Jak wstępnie ustalili policjanci z ruchu drogowego rybnickiej komendy, kierująca hyundaiem, jadąc w kierunku Małachowskiego, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła dziecko, które wybiegło na jezdnię z prawej strony. Następnie kierująca uciekła z miejsca zdarzenia. Pierwszej pomocy chłopcu udzielili świadkowie oraz mundurowi z Komisariatu Policji w Boguszowicach. Stróże prawa szybko ustalili i zatrzymali kierującą osobówką.

Okazało się, że 59-latka nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i jest pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miała ona ponad promil alkoholu w organizmie.

Rybniczance pobrano krew do badań. Na szczęście życiu i zdrowiu 6-latka nie zagraża niebezpieczeństwo. Dokładne okoliczności wypadku zostaną wyjaśnione w prowadzonym przez rybnickich mundurowych postępowaniu przygotowawczym.

 

Źródło: KMP w Rybniku

57 695125

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.5µg/m3