Poszukiwany zatrzymany podczas remontu mieszkania

35 767875

Redakcja

16 lipca 2023

Uciekł przed wyrokiem do Austrii. Kiedy wrócił do Raciborza, był kompletnie zaskoczony wizytą policjantów. Został złapany podczas remontu mieszkania. 

33-letni mieszkaniec Raciborza był poszukiwany przez służby i Sąd Okręgowy w Rybniku. Powodem było odbycie przez niego kary 3 lat więzienia. 

- Mężczyzna ten pobił wraz ze swoim wspólnikiem pewnego mężczyznę i, grożąc użyciem noża, skradł mu telefon. Do zdarzenia doszło rankiem 21 lipca 2019 roku na ulicy Londzia w Raciborzu - informuje policja.

Mężczyzna jednak nie pojawił się w zakładzie karnym w celu "odsiadki". Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Katowicach. Śląscy „łowcy głów” wpadli na trop poszukiwanego w Austrii, gdzie, unikając wymiaru sprawiedliwości, zatrudnił się on jako pracownik budowlany. 

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych ustalili dokładną datę jego planowanego powrotu do Polski. Zatrzymali zaskoczonego mężczyznę w jednej z kamienic w Raciborzu, gdzie remontował on pewne mieszkanie.

Trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi zasądzoną karę. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.6µg/m3 PM2.5: 5.9µg/m3