Poszukiwany recydywista ze Świętochłowic wpadł z narkotykami

60 699681

Redakcja

1 kwietnia, 2022

Kryminalni ze Świętochłowic zatrzymali 46-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna wpadł z narkotykami. Jednak to nie koniec jego kłopotów. W trakcie legitymowania okazało się, że jest poszukiwany przez chorzowski sąd do odbycia kary więzienia.

Na początku tygodnia miejscowi kryminalni pojechali do jednego z mieszkań na terenie miasta w związku z prowadzonymi wcześniej czynnościami. Wewnątrz zastali 46-letniego mieszkańca Świętochłowic. Był on wyraźnie zdenerwowany ich widokiem. W trakcie rozmowy z mężczyzną policjanci zauważyli na stole w pokoju worek foliowy z białym proszkiem.

Przeprowadzone badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to amfetamina, z której można przygotować ponad 150 „działek” dilerskich tego narkotyku.

To jednak nie koniec jego kłopotów. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach na jaw wyszło, że świętochłowiczanin ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Jest poszukiwany przez chorzowski sąd, który wydał wobec niego nakaz doprowadzenia do aresztu, w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i tego samego dnia usłyszał zarzut. O jego losie zadecyduje sąd. Jednak na jego decyzję mężczyzna poczeka za kratami aresztu, gdzie spędzi najbliższe 90 dni. Za posiadanie narkotyków może trafić do więzienia na kolejne 3 lata. Jednak jego kara może zostać podwyższona nawet o połowę, bowiem dopuścił się przestępstwa w warunkach tak zwanej recydywy.

 

Źródło: KMP w Świętochłowicach

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 24.5µg/m3 PM2.5: 17.5µg/m3