Poszukiwani świadkowie tragicznego wypadku w Bargłówce. Zginęła matka i jej 11-letnia córka

Poszukiwani swiadkowie wypadku

Redakcja

23 kwietnia 2024

21 kwietnia około godziny 10.00 na granicy miejscowości Bargłówka i Trachy, w terenie zalesionym na łuku drogi, doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia - zginęła 38-letnia kierująca fordem S-max oraz jej 11-letnia córka. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że z niewiadomych dotąd przyczyn kierująca straciła panowanie nad pojazdem, w wyniku czego doszło do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka jeepem.

Warunki atmosferyczne w chwili zaistnienia wypadku były trudne, a nawierzchnia śliska. Prowadzący oględziny zabezpieczyli wszelkie możliwe ślady na miejscu zdarzenia. Na tym etapie postępowania śledczy nie wykluczają żadnej z przyczyn tego tragicznego wypadku. Jedną z hipotez, braną pod uwagę, jest również stan nawierzchni i jej zanieczyszczenie substancją ropopochodną.

Celem wyjaśnienia przyczyn i okoliczności tego wypadku zwracamy się z apelem do podróżujących w niedzielę rano drogą DW 919 na odcinku Trachy - Bargłówka o przekazywanie informacji dotyczących warunków na drodze, mogących mieć realny wpływ na bezpieczeństwo podróżujących - apeluje policja.

Prowadzący śledztwo apelują do osób, które podróżowały tym odcinkiem drogi we wskazanym czasie i posiadają nagranie z wideorejestratora o zabezpieczenie go i zgłoszenie się do gliwickiej policji.

Prosimy też wszystkich świadków tragedii, w szczególności prosimy kobietę lat około 40 (włosy koloru blond), która jechała bezpośrednio za fordem i widziała przebieg zdarzenia, zatrzymała się na miejscu i zdała relację kolejnemu świadkowi, który przejął akcję ratowniczą o kontakt - prosi policja. 

Kontakt z prowadzącym postępowanie aspirantem sztabowym Sławomirem Brodzińskim: telefon: 47 8592341, e-mail: kryminalny@gliwice.ka.policja.gov.pl

powiązane artykuły:

Wypadek w chalupkach
Lokalne 16 kwietnia 2024

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło w Chałupkach na DK 78. Kierujący volkswagenem zjec

Wypadek smiertelny
Lokalne 11 kwietnia 2024

Do tragicznego wypadku doszło na Alei Kołłątaja w Będzinie. Kierujący hondą z niewyjaśnio

Jaki sprzet warto miec do kuchni
Lifestyle 19 kwietnia 2024

W dzisiejszych czasach każdy może mieć sprzęt AGD najnowszej generacji. Branża AGD co chwila prez

Jaki wybrac kamien w pierscionku zareczynowym
Lifestyle 20 kwietnia 2024

Król kamieni szlachetnych, przyjaciel zakochanych czy jednak kamień namiętności i pasji? Wybó

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.6µg/m3 PM2.5: 14.7µg/m3