Poszukiwana 30-latka potrąciła policjanta i uciekła. Padły strzały [WIDEO]

Policja jaworzno 30 latka

Redakcja

13 grudnia, 2021

Policjanci z Jaworzna zatrzymali kobietę, która w trakcie kontroli drogowej potrąciła policjanta i odjechała. Policjanci oddali strzały w koła uciekającego Peugeota. 30-latka była poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości.

W sobotę przed 19.00 na ul. Jana Pawła II, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej osobowego peugeota. Po wylegitymowaniu kierującej i sprawdzeniu jej w policyjnych bazach danych okazało się, że jest ona poszukiwana celem odbycia kary 20 dni aresztu. Gdy jeden z mundurowych wydał kobiecie polecenie, aby wyszła z auta, ta natomiast wrzuciła wsteczny bieg i gwałtownie ruszyła. Mundurowy próbował wyciągnąć kluczyki ze stacyjki, lecz został potrącony i upadł na jezdnię. W kierunku opon pojazdu padły dwa strzały, mimo to peugeot z impetem odjechał z miejsca kontroli. Policjanci ruszyli w pościg, jednak kobieta zdołała uciec.

Wszystkie drogi wyjazdowe z miasta zostały natychmiast zablokowane, a do pomocy przyjechali policjanci z katowickiego oddziału prewencji. Kryminalni rozpoczęli poszukiwania 30-letniej kobiety, która nie posiadała stałego adresu zameldowania.

W niedzielę około 17.00 policjanci z Jaworzna, wspólnie z kryminalnymi z katowickiej komendy wojewódzkiej, zatrzymali poszukiwaną w jednym z mieszkań w Chrzanowie. Była ona całkowicie zaskoczona wizytą śledczych. 30-latka została przewieziona i osadzona w policyjnym areszcie. Czynności w tej sprawie trwają.

 

Źródło: Komenda Miejska Policji w Jaworznie

powiązane artykuły:

Gfdsrtyhu
Lokalne 25 stycznia, 2022

W poniedziałek rano policjanci z zabrzańskiej drogówki podjęli pościg za 30-letnim kierowcą peugeota

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.7µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3