Posiadał nielegalnie amunicję myśliwską. Wpadł podczas kontroli drogowej

próba wręczenia łapówki policjantom

Redakcja

19 stycznia 2023

Nawet 8 lat więzienia grozi 24-letniemu mieszkańcowi powiatu tarnogórskiego, którego zatrzymali zabrzańscy policjanci. Mężczyzna miał przy sobie amunicje bez wymaganego zezwolenia, a za odstąpienie od czynności zaproponował policjantom łapówkę.

Policjanci z zespołu wywiadowców zabrzańskiej komendy, patrolowali ulicę Tarnogórską. Ich zainteresowanie wzbudził samochód marki ford, który postanowili skontrolować. 

-24-letni kierowca od początku kontroli był zmieszany i zdenerwowany, co było już oznaką, że musi być uważnie sprawdzony - relacjonuje KMP w Zabrzu. 

W trakcie kontroli policjanci znaleźli w samochodzie amunicję do broni myśliwskiej, na którą mężczyzna nie posiadał zezwolenia. 

24-latek zaproponował policjantom polubowne załatwienie sprawy. Następnie wprost namawiał ich do przyjęcia łapówki w kwocie 1500 zł w zamian za wypuszczenie go i zapomnienie o sprawie - informuje policja. 


Policjanci nie ulegli pokusie i poinformowali mężczyznę, że właśnie popełnił kolejne przestępstwo poprzez obietnicę wręczenia łapówki. 

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzuty.

powiązane artykuły:

Kryminalni, policjanci
Wiadomości 13 stycznia 2023

Śląscy kryminalni i śledczy z CBŚP przeprowadzili spektakularną realizację przeciwko mężczyźnie

45 741151
Lokalne 12 stycznia 2023

43-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju ukrywał w swoim mieszkaniu wiele nielegalnych rzeczy, Groz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3