Poseł Płaczek zaskoczył wszystkich w Sejmie. Hołownia: najpiękniejsze oświadczenie

Placzeksejm

Redakcja

22 grudnia, 2023

Po wielce emocjonujących trzech dniach w Sejmie można byłoby pomyśleć, że nie ma już tam miejsca na dobre słowo. Ale okazało się, że jednak można poprawić humor wszystkim. Udowodnił to Grzegorz Płaczek z Konfederacji, który zaskoczył Szymona Hołownię. 

To był kolejny nerwowy tydzień w politycy. I jednocześnie też historyczny. Sejm obradował przez ostatnie 3 dni. Nie brakowało wielu emocji, szczególnie z powodu działań podjętych przez rząd w sprawie mediów publicznych. Marszałek Sejmu, Szymon Hołownia wielokrotnie "starł się" z posłami Prawa i Sprawiedliwości. Obrady były wielokrotnie przerywane. 

Posłowie PiS-u "buntowali" się też we wtorek i środę z powodu zmian wprowadzanych w mediach publicznych. Brakowało ich na sali plenarnej Sejmu. Nowa koalicja rządząca zdecydowała o nowej komisji śledczej. Posłowie zaczęli dyskutować też nad budżetem państwa.

Oświadczenie posła Płaczka

Nic dziwnego, że w czwartkowy wieczór, kiedy kończyły się obrady Sejmu, sala wyglądała jak po bitwie. Wiele osób było zmęczonych, na czele z marszałkiem Hołownią. Ale regulamin pracy Sejmu jest bezlitosny. Pod koniec każdego dnia posiedzenia, posłowie mają możliwość na wygłoszenie oświadczeń na dowolny temat. 

Z tego prawa skorzystał w czwartek poseł Konfederacji z Górnego Śląska, Grzegorz Płaczek. Mogliśmy spodziewać się wszystkiego: krytyki Tuska, krytyki Kaczyńskiego, krytyki wszystkich lub przemowy dotyczącej np. działań podejmowanych przez państwo podczas kryzysu covidowego.

Ale Grzegorz Płaczek postanowił zaskoczyć wszystkich pozytywnie. Kiedy wyszedł na mównicę, powiedział:

- Drogi marszałku, wysoka izbo. Chciałbym wszystkim życzyć wesołych świąt - ogłosił Płaczek.

Jego krótkie, ale treściwe oświadczenie spodobało się marszałkowi. - To było najpiękniejsze oświadczenie i najbardziej treściwe jakie usłyszałem. Dziękuję panie pośle, wszystkiego dobrego, dobrych świąt - odpowiedział Hołownia.

Niewątpliwie był to dowód na to, że w Sejmie jest też miejsce na miłe słowa, pomimo skrajnych podziałów politycznych. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.1µg/m3 PM2.5: 7.5µg/m3