Porzucony po wypadku wrak BMW wyciągnięty z lasu. Stał tam kilka miesięcy

Porzucony po wypadku wrak samochodu

Redakcja

23 marca 2023

Samochód został porzucony po wypadku, do którego doszło kilka miesięcy temu w Katowicach przy ul. Bielskiej. Zniszczony i obrośnięty roślinnością wrak BMW został wyciągnięty z lasu i trafił na parking.

Kiedyś pewnie był dumą właściciela. Wrak bmw od kilku miesięcy stał porzucony w lesie. Znalazł się tam w wyniku wypadku drogowego. Katowiccy strażnicy miejscy z Zespołu Ochrony Środowiska wielokrotnie próbowali skontaktować się z właścicielem samochodu, aby ten we własnym zakresie zajął się wrakiem. Kilka dni temu funkcjonariusze zaangażowali ciężki sprzęt, by to co z bmw pozostało trafiło na parking.

porzucony po wypadku samochód

Od początku roku strażnicy odholowali na parking strzeżony 25 tzw. samochodów retro.

W 2022 roku interweniowali 350 razy w sprawie pojazdów, których stan wskazywał na to, że są nieużywane , 179 pojazdów nieużytkowanych lub pozostawionych bez tablic rejestracyjnych trafiło na parking strzeżony, natomiast w 171 przypadkach pojazdy zostały usunięte przez właścicieli lub użytkowników na polecenie strażników, a kilkukrotnie właściciele doprowadzili swoje pojazdy do stanu zgodnego z wymaganym przy użytkowaniu.

"Działania, które podejmujemy w związku z wrakami zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom. Przeciwdziałają degradacji środowiska i przestrzeni miejskiej. Interweniujemy w związku z tzw samochodami retro, które są zniszczone, z których demontowane są podzespoły, wyciekają płyny eksploatacyjne, wystają elementy uszkodzonej karoserii , nie mają zamontowanych tablic rejestracyjnych. Czasami pojazdy są tak zniszczone, że w pierwszej chwili trudno stwierdzić, z jaką marką mamy do czynienia" relacjonują strażnicy z Zespołu Ochrony Środowiska.

powiązane artykuły:

66
Lokalne 6 sierpnia 2021

Któż z nas nie widział starego, nieużywanego samochodu, o którym właściciel nie chce pamiętać. Pojaz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.5µg/m3 PM2.5: 4.9µg/m3