Porody w Rybniku wstrzymane. Pacjentki urodzą w Gliwicach

Hospital g65b9ff998 1920

Redakcja

11 sierpnia, 2022

W związku z czasowym wstrzymaniem przyjęć na Oddział Położniczo-Ginekologiczny Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku, gliwicki Szpital Wielospecjalistyczny, na mocy podpisanego przez szpitale porozumienia, udzieli świadczeń w zakresie położnictwa i neonatologii pacjentkom z tamtego rejonu.

— Przyjmowanie pacjentek z Rybnika w żaden sposób nie wpłynie na jakość świadczonych usług, ani sposób działania oddziału położniczoginekologicznego dla pacjentek z Gliwic i okolic. Ponadto procedury przyjęcia do szpitala dla każdej pacjentki zgłaszającej się na Izbę Przyjęć są takie same – zapewnia dr n. med. Beata Sadownik, prezes zarządu Szpitala Wielospecjalistycznego Sp. z o. o. w Gliwicach.

Przyszłe mamy decydujące się na poród w Gliwicach skorzystają z pełnej oferty gliwickiego szpitala, który w 2019 roku dokonał modernizacji i przebudowy bloku porodowego. W ramach tej inwestycji, dzięki wsparciu Miasta Gliwice w kwocie 615 tys. zł,  zakupiono 2 wanny porodowe, 5 lamp zabiegowych, inkubator transportowy z respiratorem do przewozu chorych dzieci, 19 klimatyzatorów do sal pacjentek, łóżko porodowe i stół operacyjny. Ponadto w ramach dotacji miasta w kwocie 100 tys. zł udzielonej placówce w 2020 roku na modernizację Oddziału Ginekologii, Położnictwa i Patologii Ciąży szpitala w oddziale położniczym w 2 salach powstały nowe łazienki.

Oprócz nowoczesnej sali porodowej, klimatyzowanych pokoi dla pacjentek (w większości z własnym węzłem sanitarnym), wygodnych elektrycznych łóżek, możliwości pobytu w sali 1-osobowej (za dodatkową opłatą), szpital oferuje również indywidualną opiekę położnej (po wcześniejszym uzgodnieniu z wybrana położną) oraz bezpłatną szkołę rodzenia. 

Placówka posiada kompetencje i odpowiedni sprzęt do zajmowania się ciążami zagrożonymi oraz posiada oddział intensywnej terapii dla wcześniaków, szpital zapewnia specjalistyczną opiekę nad pacjentką i noworodkiem już od 32 tygodnia ciąży.

Porody rodzinne oraz kangurowanie dzieci po cesarskim cięciu przez ojców – w Szpitalu Wielospecjalistycznym to standard. Dodatkowo pacjentki mogą liczyć na kompleksowy instruktaż opieki poporodowej, konsultacje z masażystą, dietetykiem oraz certyfikowanym doradcą laktacyjnym. Szpital zapewnia też specjalną dietę dla kobiet ciężarnych i w połogu składającą się z 5 posiłków.

 

Źródło: UM Gliwice

Arch szpital 4 0

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.2µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3