Poranne przymrozki. Ślisko na drogach

IMG 20230405 070657

Redakcja

5 kwietnia 2023

Na prawdziwą wiosnę nadal czekamy. Niestety w nocy temperatura w całym województwie śląskim spada poniżej 0 stopni Celsjusza. Dlatego środowy poranek wita nas przymrozkami. Drogi miejscami są śliskie.

Od 3 kwietnia obowiązuje alert IMGW pierwszego stopnia dla całej województwa śląskiego i obowiązuje do 6 kwietnia. 

Na obszarze miast i powiatów: będziński, bieruńsko-lędziński, Bytom, Chorzów, Częstochowa, częstochowski, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, gliwicki, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Katowice, kłobucki, lubliniecki, mikołowski, Mysłowice, myszkowski, Piekary Śląskie, pszczyński, raciborski, Ruda Śląska, rybnicki, Rybnik, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, tarnogórski, Tychy, wodzisławski, Zabrze, zawierciański i Żory. Prognozowany jest spadek temperatury powietrza w nocy poniżej 0°C. Temperatura minimalna wyniesie od -4°C do -1°C, lokalnie możliwy spadek do -6°C, przy gruncie od -6°C do -2°C, lokalnie około -8°C. Temperatura maksymalna w dzień od 1°C do 6°C.

Natomiast jeszcze niższe temperatury prognozowane są dla powiatów bielskiego, żywieckiego i cieszyńskiego. W środowy poranek w całym województwie występują przymrozki. Miejscami na drogach może być bardzo ślisko, zwłaszcza na terenach górskich oraz drogach gminnych. 

Kierowcy, którzy pospieszyli się z wymianą opon na letnie, powinni zachować szczególną ostrożność.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.3µg/m3