Poprawia się sytuacja w zawierciańskim szpitalu

Szpital w Zawierciu

Redakcja

7 czerwca 2020

Poprawia się sytuacja w zawierciańskim szpitalu, gdzie w piątek po godzinie 20 dotarły wyniki badań pierwszej grupy pacjentów oddziału chorób wewnętrznych. Dodatni wynik stwierdzono u 11 osób. Dziś szpital informuje o wynikach badań przeprowadzonych u pracowników pracowni diagnostyki obrazowej, TK i endoskopii. Wszystkie są ujemne - czytamy na oficjalnym profilu facebookowym Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

Przypomnijmy, że w piątek po godzinie 20 do szpitala dotarły wyniki badań pierwszej grupy pacjentów oddziału chorób wewnętrznych. Dodatni wynik stwierdzono u 11 osób. W związku z ujawnieniem 26 przypadków zakażeń na Oddziale Chorób Wewnętrznych (3 osoby z personelu i 23 pacjentów), niezbędne stało się podjęcie zdecydowanych kroków, które zapobiegną podobnej sytuacji w przyszłości.

W trybie pilnym zarządzono reorganizację oddziału w celu odizolowania pacjentów z testem dodatnim od osób oczekujących na wynik. Działania odbywają się pod nadzorem Dyrekcji oraz Ordynatora Oddziału Chorób Zakaźnych.

Zawiercie: w szpitalu 11 pacjentów z koronawirusem! Reorganizacja szpitala. Jedna osoba zmarła

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.2µg/m3 PM2.5: 6.4µg/m3